Str. Główna · Kategorie · Biblia · św. Księgi? · Linki zew. · Transmisje rel. · Apokryfy · Mój kanał YT · Z życia wzięte · Wyd. dotyczące ŚJ · Archiwum zgr. ŚJ · · · Kwiecień 11 2021 13:42:54
Artykuły: Wierzenia
Chleb-hostia
Jezus podczas ostatniej Wieczerzy "wziął chleb, połamał go i dał uczniom". Powstaje jednak konflikt teologiczny z dalszego wytłuszczonego tłumaczenia. Na przykład Biblia Tysiąclecia zawiera: "To jest ciało moje", gdy tymczasem Przekład Nowego Świata: "To oznacza moje ciało" (Łuk 22:19). To powoduje, że jedni drugich uznają za grzeszników, a drudzy pierwszych za bałwochwalców.

Dusza i duch w historii.
Pobieżny przegląd historii, co się dzieje po śmierci człowieka? Czy odpływa jakaś świadoma energia? Jak rozumiano pierwiastek duchowy? Ciekawość ludzka próbuje odtworzyć na swe możliwości. Czy nauka coś w tej kwestii ma coś do powiedzenia?

Kol 1:13-20
Czy tekst Kol 1:13-20 jest podstawą do wierzenia w preegzystencję Jezusa? Czy słowo pierworodny całego stworzenia nie potwierdza tego? Przedstawię pogląd unitariański, który odbiega od powszechnie przyjętego poglądu większości chrześcijan.

Namaszczenie duchem świętym (dś)
Tytułowa fraza jest dość skomplikowana w swej definicji, toteż w różnych wyznaniach religijnych jest różnie traktowana. Jak rozumieją to zagadnienie dwa najbardziej prężne nurty, katolicy (KK) i Świadkowie Jehowy (ŚJ)?

Pamiątka - Wielkanoc
Którego dnia tygodnia poniósł śmierć Jezus? Jak długo był w grobie? Którego dnia (w zn. doby) zmartwychwstał? Co ma być upamiętnianie i kiedy (Łuk 22:19)?

Przeciw preegzystencji Ja 1:1-18
Większość obecnych wyznań religijnych podaje do wierzeń, że Jezus istniał wcześniej niż narodziny z Marii ...

Wykluczanie
Nieprawidłowości interpretacyjne wykluczeń w społeczności Świadków Jehowy. 1Kor 5:11 (cyt. pns) Ale teraz piszę wam, żebyście przestali się zadawać z każdym, kto jest zwany bratem, a jest rozpustnikiem albo chciwcem, albo bałwochwalcą, albo człowiekiem rzucającym obelgi, albo pijakiem, albo zdziercą – żebyście z takim nawet nie jadali.
Nawigacja
Wyszukiwarka
Wizerunki
Trójca
Krzyż-pal
Cuda
PNŚ a doktryny
Kontrowersje
Wierzenia
Sędzin i okolice
Galeria
Forum
Download
FAQ
Kontakt
Kategorie Newsów


Ostatnie Artykuły
Rola kobiet w NT
Błędy biblijne cz. II
Błędy biblijne cz. I
Błędy biblijne cz. III
Zgromadzenia ŚJ
Ostatnio online
gambit261 weeks
Danieltic285 weeks
JosephTigo307 weeks
Nelsonrak350 weeks
DonaldNeat355 weeks
Cardinalis S...375 weeks
gmltktlgt381 weeks
michaloxe382 weeks
przemotoyto384 weeks
Werona11419 weeks

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie | fashiontrends.icu | frmode.eu